Ako ma koučing stíšil...

Vždy som bola mimoriadne dynamická bytosť, neúnavný športovec a zvedavec, ktorý už v detstve svojou túžbou po poznaní vytrápil svojich rodičov. Dnes sa pri ich spomienkach, ako nič v mojej blízkosti nebolo v bezpečí a každú hračku, spotrebič, bytový doplnok či techniku som v okamihu rozobrala do poslednej súčiastky, smejem, že už vtedy som mala túžbu poznať čo sa skrýva pod povrchom. Chcela som pochopiť systém a mechanizmus fungovania sveta.

Neodbytný pocit, že mi stále uniká zásadné poznanie, sa stal mojím hnacím motorom, ktorý ma previedol cez množstvo záujmov, koníčkov, kurzov, testovania vlastnej zóny komfortu, vzdoru, vzletov aj pádov. A či je to dostatkom nabalených informácií a skúseností, odmenou za vytrvalú prácu, alebo jednoducho vekom (neviem), našla som vnútornú rovnováhu a veci začali do seba zapadať. 

Všetky moje zručnosti, ktoré ma naučila vysoká škola ekonomiky a manažmentu so zameraním na ľudské zdroje, komunikácia s klientom, verejné vystúpenia, dlhoročná manažérska pozícia a práca s vlastným tímom, tvorba strategických dokumentov v prostredí verejnej a štátnej správy, práca s eurofondami, znalosť legislatívy a práca na vlastnom osobnom rozvoji sa začali zlievať do jedného bodu – ČLOVEK. Človek ako jedinečná osobnosť so statusom súkromná osoba, zamestnanec, manažér, človek hľadajúci rast, pomoc, radu, podporu alebo odpovede. Bola som pripravená pokročiť o jeden krok z pozície „hľadajúci“ na pozíciu „sprievodca“.

Opustila som inžiniersky fungujúce štruktúry verejnej správy poskytujúce istoty a ako panáčik z človeče nehnevaj sa som sa vrátila na políčko štart s cieľom vybudovať si nový ekosystém v podnikateľskom a sociálnom prostredí. Začala som koučovať, mentorovať, trénovať a pomáhať všetkým, ktorý majú záujem rásť. 

A v čom tkvie pointa? Predsa v každom z nás! Všetci máme v sebe zdroje, ktoré nám umožnia žiť život aký si želáme. Banálne jednoduché a predsa jedno z najťažších. Toto poznanie a hlavne aplikácia tohto uvedomenia ma zbavila nevybavenej batožiny, ktorú som si nosila všade so sebou. A bol to práve koučing, ktorý mi otvoril túto cestu, za čo ďakujem všetkým, ktorí ma na nej sprevádzali.

Andrea Kmecová